Tony Fadell, ktorého poznáte dnes už zrejme skôr zo spoločnosti Nest, ako v spojitosti Apple, sa po šiestich rokoch po odchode z Apple rozhovoril s novinármi od BBC, aby im vyrozprával, aké to bolo pracovať pre Apple, ale aj to, aké problémy práca v Apple obnášala.
Aby sme sa ale vrátili k prvému spomínanému, Tony Fadell bol jedným z mála ľudí, ktorí mali veľmi blízko prototypom, a vôbec mohli počuť o tom, aké zariadenie sa v „kuchyni“ Apple chystá. Vtedy svoj najväčší úspech žal prehrávač iPod, a medzi ľudmi, ktorí stáli za prvým telefónom od Apple sa začalo riešiť, čo vlastne bude toto zariadenie. Aké bude jeho postavenie na trhu, a čo chce povedať.
Niekde tu sa zrodila myšlienka, že vreckové počítače sú budúcnosť, a že by bolo dobré, ak by si prvenstvo v tomto prípade privlastnil práve Apple. A iPod predsa bolo zariadenie, ktoré dobre vyzeralo, ľudia si ich obľúbili, a malo kopec funkcií, ktoré by boli využiteľné aj v telefónoch.
A tak prišiel zrejme prvý nápad, ktorý navrhoval iPhone, vlastne ako rozšírenú verziu iPodu. A roky overili, že tento postup bol správny. Tony Fadell však mal aj nepríjemné, čí lepšie povedané, stresujúce skúsenosti. Keď totiž pracovne letel v lietadle, ako jeden z prvých ľudí na planéte mimo pracovisko Apple niesol vo vrecku prototyp prvého iPhone. Ako určite viete, úniky rôznych zariadení nie sú ničím výnimočným, avšak toto bol prvý iPhone vôbec, takže to, aby neušiel na verejnosť bolo maximálnou prioritou.
Akým prekvapením potom muselo byť pre Tonyho, keď pri opustení lietadla zistil, že vo vačku mu niečo chýba. Vtipné, i keď v tom momente zrejme nie, muselo byť aj to, že Tonymu sa podarilo zohnať ľudí, ktorí s ním stratený iPhone hľadali. Oni, samozrejme, nemali vôbec poňatia o tom, čo hľadajú. Našťastie, nakoniec telefón našli, a my sme svoje očakávania mohli držať až do 9. januára 2007, kedy celé šialenstvo, a technologická revolúcia začala.
Zdroj: phonearena.com