Hoci inteligentné hodinky Apple Watch boli predstavené len pred pár dňami a do predaja sa dostanú až o niekoľko mesiacov, už teraz sa hovorí o funkciách, ktorými budú disponovať ich ďalšie generácie. Nie je prekvapením, že Apple sa mieni ešte viac zamerať na monitorovanie zdravotného stavu a telesných funkcií, keďže v týchto oblastiach vidí v súvislosti s nositeľnými zariadeniami veľký potenciál.
Už teraz majú Apple Watch na zadnej strane umiestnené LED diódy s viditeľným aj infračerveným svetlom a fotosenzory slúžiace na meranie tepu. Dokážu tiež lokalizovať polohu, čo sa hodí napr. pri športových aktivitách, na jej presné určenie však potrebujú dáta z GPS iPhonu, keďže vlastný GPS čip neobsahujú. Neoficiálne informácie pred ich predstavením pritom hovorili o schopnosti merať glukózu v krvi, hydratáciu, monitorovanie spánku a mali mať dokonca aj senzor na analýzu potu. V porovnaní s týmito veľkými očakávaniami sú teda možnosti Apple Watch dosť skromné.
Do budúcich modelov však chce Apple implementovať viac senzorov, ktoré umožnia kompletnejšiu analýzu telesných funkcií. Naplniť tento cieľ jej určite pomôžu aj viacerí odborníci, ktorých spoločnosť zamestnala práve v súvislosti s projektom Watch. Pri prvom modeli si Apple zrejme chce predovšetkým overiť reakcie zákazníkov na takýto druh príslušenstva a dôvodom na absenciu širších možností pri monitorovaní zdravia môže byť aj časová tieseň – Apple potreboval čím skôr ukázať svoje inteligentné hodinky a zareagovať tak na konkurenciu.
Zdroj: cultofmac.com